پارکت لمینیت کرونوتکس Kronotex

کارخانه ی پارکت لمینیت کرونوتکس Kronotex در کشور آلمان و در مهد تکنولوژی دنیا واقع شده است. صادرات پارکت لمینیت کرونوتکس Kronotex به کشور های خارجی در سالیان اخیر افزایش چشم گیری داشته است و همین باعث شده بررسی کیفیت نهایی محصولات از اهمیت بالایی برخوردار باشد. 

پایه و اساس پارکت لمینیت کرونوتکس Kronotex از HDF می باشد و تولید این محصول دارای مراحل مختلفی می باشد. معمولا جمع آوری مواد لیگنوسلولزی توسط ماشین های مخصوص بار در جنگل صورت میگیرد و در بیشتر کشورها علاوه بر چوب از هر نوع ماده چوبی که بتوان برای ساخت HDF نیز استفاده کرد به کار گرفته می شود. 

پارکت لمینت کرونوتکس Kronotex

معمولا مواد چوبی استحصال شده زمان چند ماه ای را در یارد کارخانه می مانند تا به مرحله ی تولید برسند. در بعضی از زمان ها که فصل قطع درخت می باشد کارخانه بفکر مواد اولیه خام می باشد.

در مرحله بعدی مواد داخل خردکن های چرخشی می شوند و در چندین مرحله تبدیل به ذرات خرده چوبی می شوند که می توانند به قسمت refiner وارد شوند و تبدیل به الیاف نرم بشوند. چسب زنی نیز بعد از ریفاین شده انجام می شود که جز قسمت های مهم تولید پارکت لمینیت کرونوتکس Kronotex در کشور آلمان می باشد.

البته بررسی دانسیته بصورت آنلاین چک می شود و در صورت استفاده از هر نوع فیبر با دانسیته های بالاتر و پایین تر ، سعی می کنند که یا با کاهش و یا افزایش میزان فشار پرس و یا با استفاده از چسب این دانسیته پارکت لمینیت کرونوتکس Kronotex را در یک محدوده ی ثابتی قرار دهند تا محصولی یک دست تولید شود.

کیفیت کلیک های نیز بسیار مهم می باشد. در حقیقت مکان اتصال تایل های پارکت دوام و ماندگی را در دراز مدت تامین می کند. و کیفیت بالای کلیک های نصب پارکت لمینیت کرونوتکس Kronotex را نیز راحت تر می کند.